PostHeaderIcon TS Oldies Hranice

Oldies Hranice

    
     Taneční studio Oldies tvoří skupina lidí, kterým učarovala swingová hudba a především swingový tanec. Třikrát týdně se scházejí na společné treninky, na kterých se věnují výuce nových kroků jednotlivých tanců, tanečním choreografiím a zdokonalování airstepů (akrobacie). Studio je otevřeno všem zájemcům o tento druh tance. Treninky jsou pořádány ve spolupráci se základní uměleckou školou v Hranicích. Převážná většina členů studia jsou zároveň členy stejnojmenné taneční skupinu.

     Mezi taneční repertoár studia patří tance swingového období první poloviny 20. století a související. Kdo by neznal melodie a taneční scény z "filmů pro pamětníky", například Kristián, nebo Hotel Modrá hvězda. Podobná atmosféra provází i tancování v Oldies. Swing je úžasnou hudbou, úžasným tancem. Členové se zůčastňují různých společenských akcí, soutěží, festivalů a workshopů. Studio spolupracuje například s holandskou kapelou Oldtimers, nebo rakouským tanečním klubem Some Like It Hot.

     To, že je swingové tancování nejen příjemné provozovat, ale i sledovat se tanečníci snaží předvést divakům a hostům různých kulturních i sportovních akcí. Členové, kterých již studiem prošlo docela dost, se stále zdokonalují jak ve svých krocích, tak v tzv. swingovém "feelingu". To znamená, že se nesnaží pouze odtancovat přesně naučené krokové vazby, ale dát do tance to "něco", co swing dělá swingem. K tomu jim pomáhají mezinárodní učitelé, jejichž workshopů a seminářů se účastní.

    Stejně tak se o kouzlu swingu, prostřednictvím taneční skupiny Oldies, mohou přesvědčit i návštevníci a soutěžící na tanečních soutěžích, kterých se Oldies účastní. Velmi atraktvní jsou pro všechny různé airstepy, které Oldies předvádí. Mimo to jsou celé choreografie stavěny právě tak, aby tanečníci splynuli s hudbou a tvořili tak další část (nástroj) big bandu, hrajícího tak chytlavé melodie.

    A aby toho nebylo málo, tak každé léto tráví část členů na tanečním táboře, kde předává své zkušenosti a vědomosti mladé generaci tanečníků. Je až s podivem, jak se mládež, která sem přijíždí převážně za moderními druhy tance, velmi rychle adaptuje a příjme swing za své. Velmi oblíbené jsou jazzové sestavy, které přechází z roku na rok a jsou stále znova a znova vyžadovány.

    Ať již se tedy s vámi členové Oldies setkají kdekoli, vězte, že se budou vždy snažit vám předvést to nejlepší z toho co umí, příjemně vás pobavit a ty tancechtivé naučit dobrým základům, na kterých si budou moci vybudovat svůj swingový styl.