PostHeaderIcon Klasické období 1927 až 1935

Období inspirované Ragtime jazzem. Kombinací Breakaway a Charlestonu se vyvíjí Lindy Hop.

     Lindy Hop se zrodil, když tanečníci, jako Shorty George, začali při soutěžích vytvářet nové pohyby, které dále rozvíjely tance Breakaway a Charleston. Páry začaly tancovat při otočkách v mnohem volnějším držení, aby tak získali více prostoru pro zajímavější pohyby. Nakonec se zrodil "swing out". Tanečníci si přizpůsobily pohyby různých tanců té doby včetně Jazzu, Tapu, Texas Tommy a dalších. Dostupné zdroje se rozchází v tom, kdy Shorty George přejmenoval tanec z Breakaway na Lindy Hop. Podle jedněch to bylo v září 1927 na soutěži Harvest Moon Ball v Central parku, kde na otázku novináře:"Co to bylo za tanec Shorty?", odvětil Shorty, kterému utkvěl pohled na titulcích místních novin "Lindy Hop the Alantic" (Lindy přelétl Atlantik):"Tancoval jsem Lindy Hop".  Podle druhých došlo k přejmenování až v Savoyi roku 1928. Nicméně oba zdroje uvádí, že to bylo v souvislosti s přeletem Atlantiku Charlesem Lindberghem, přezdívaným "Lucky Lindy".

Podle jiných zdrojů je původem pojmenování pravděpodobně slangový výraz pro mladou dívku "lindy" (podobně jako u nás třeba kotě), používaný koncem 19. a počátkem 20. století. Pro tanec jako takový, měl slang výraz "hop". Mnoha tanečním akcím se tak v té době slangově říkalo "lindy dance", nebo "lindy hop". Podle toho by tedy nebyl transatlantický přelet původem, ale spíš potvrzením a zpopularizováním tohoto pojmenování. Každopádně přidalo užití Lindberghova jména v této spojitosti "bílou" identitu "černošskému" tanci, který se tak v době přísné segregace stal přístupnějším celé zemi.

     Tanečníci Lindy Hop byli původně z tanečního parketu Savoye vykázováni, protože zabírali mnoho místa a nezřídka kopali a naráželi do ostatních tanečníků, kteří svorně kroužili kolem. Tím, že se tanečníci ke svému tancování přemístili do rohů tanečního sálu, vznikl nový pojem "cat's corner". Jak se Lindy Hop stával stále populárnějším, manažeři Savoye byli nuceni ustoupit a začali tanečníky Lindy Hop akceptovat. Rozvoji tance a šílenství s názvem Lindy Hop, už nestálo nic v cestě

Významnou taneční skupinou té doby byla "Shorty George Trio", která inspirovala mnoho dalších tanečníků a skupin.

V roce 1934 byl Cab Calloway přetažen ze Savoye do Cotton Clubu. Toto a další události podnítily změny v další generaci muzikantů i tanečníků.

 
Swingový kalendář
květen 2022
Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Přihlášení